BigBen Mini Club - Nauka przez zabawę


 

Nowatorski program nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat oparty na twórczej zabawie, zajęciach ruchowych, plastycznych i muzycznych. Wczesny kontakt z angielskim to bezcenna inwestycja w poprawną wymowę i osłuchanie się z językiem. To także wytworzenie pozytywnego skojarzenia nauki z zabawą, które będzie w przyszłości procentować zapałem do bardziej świadomych działań edukacyjnych.

 

Metodyka nauczania najmłodszych opiera się na wykorzystaniu następujących metod:

- metoda naturalna: mówienie do dziecka prostym językiem z dużą liczbą powtórzeń, naśladująca proces uczenia się przez dziecko j. ojczystego

- metoda bezpośrednia: zwracanie się do dziecka po angielsku tak, aby tworzyło naturalne skojarzenia ze słowami i wyrażeniami, naśladując proces nauki przez obcokrajowca za granicą

- TPR czyli metoda reagowania całym ciałem polegająca na aktywizacji wszystkich zmysłów i wykorzystaniu naturalnej potrzeby ruchu dziecka w procesie nauki

 

W czasie zajęć dzieci powtarzają, nazywają, odpowiadają, śpiewają, reagują ruchem, tańcem, zabawą, kolorują, łączą, naklejają - czyli wykonują czynności dostosowane do swoich możliwości wiekowych. Nie piszą i nie czytają: osłuchują się z językiem i przyswajają go podczas zabawy. Pracują z podręcznikami do nauki j. angielskiego w wieku przedszkolnym, otrzymując także pakiet materiałów do wykorzystania w domu: CD i DVD.

Podczas wspólnej zabawy dzieci nie tylko uczą się angielskiego, ale także kształtują umiejętności społecznego obcowania w grupie i wszechstronnie rozwijają swoje umiejętności poznawcze.

 

2011-08-10

Zobacz także

Zapisy na nowy rok szkolny

Zapisy na nowy rok szkolny

Potwierdzenie kontynuacji nauki w dniach 28.08-01.09.2017 w godz. 10-18. Zapisy nowych osób w dniach 04.09-15.09.2017 w godz. 16-18

Zajęcia ruszają od 25 września 2017.

2017-08-24 dalej
Egzamin IELTS

IELTS (International English Language Testing System) to najpopularniejszy w świecie test języka angielskiego, który umożliwia podjęcie nauki i pracy na całym świecie. Jest honorowany przez ponad 9 tys. instytucji edukacyjnych, zawodowych i rządowych. Zapewnia obiektywną i spójną ocenę poziomu znajomości języka, a część ustna jest przeprowadzana w formule: 1:1, aby jak najdokładniej ocenić umiejętności komunikacyjne. Sprawdza także pozostałe kompetencje językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem i pisanie.

Kurs przeznaczony jest dla osób, których poziom znajomości języka angielskiego to B2 (upper-intermediate, post-FCE). 

2016-12-16 dalej
Obóz językowy Brighton 2016

Thank you for spending your holidays with us!

2016-02-09 dalej
ZAPISY 2014

Od 1 września rozpoczynamy zapisy na kursy j. angielskiego. Na ciekawskich przedszkolaków czeka zabawa w Mini Clubie, na starszych - dynamiczne kursy na wielu poziomach zaawansowania. Zapraszamy też drżących przed egzaminami gimnazjalistów i maturzystów. A także wszystkich, którzy chcą nabyć wprawy w mówieniu: od września konwersacje dla młodzieży i dorosłych!

2014-08-31 dalej
Obóz językowy w Londynie 05-13.08.2014

Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 do wzięcia udziału w wyjątkowym obozie językowym w stolicy Wielkiej Brytanii.
Połączenie intensywnego zwiedzania wspaniałych zabytków z zakwaterowaniem u rodzin brytyjskich gwarantuje moc kulturowych i językowych wrażeń.
Każdego dnia poznamy inną dzielnicę tej wielokulturowej metropolii, wykonując szereg praktycznych zadań językowych w plenerze.
W londyńskiej szkole językowej weźmiemy udział w zajęciach z native speakerami, popłyniemy statkiem po Tamizie, odwiedzimy Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych, Zamek Leeds, Teatr Shakespeara i wiele innych niezwykłych miejsc. Zobaczymy Opactwo Westminster, Pałac Buckingham, London Eye, Katedrę Św. Pawła i słynnego Harrodsa.
A po powrocie ... jeszcze chętniej zabierzemy się do nauki angielskiego :)

2014-07-01 dalej
FERIE ZIMOWE 2014

Ferie zimowe trwają od 20 stycznia do 2 lutego 2014. W tym terminie nie ma zajęć lekcyjnych. Życzymy wspaniałego zimowego wypoczynku!

2014-01-17 dalej
Merry Christmas!

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczniom oraz ich Rodzinom życzy personel Big Bena.

Na zajęcia zapraszamy od 2 stycznia 2014.

2013-12-24 dalej
Project Fun

Lekcje nie muszą być nudne! Od  września do końca listopada rejestrowaliśmy fragmenty zajęć, w których nauka przeplata się z zabawą i na odwrót. Utrwaliliśmy więc gry językowe, piosenki, fragmenty inscenizacji i samodzielnych prezentacji w wykonaniu naszych uczniów: od tych najmłodszych (Mini Club) po tych trochę starszych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i wyboru najlepszej prezentacji. Głosujcie na Waszych faworytów na Facebooku (szukaj: Bigben Kutno)do 15 grudnia, klikając Like. Na zwycięzców czekają nagrody. Miłych wrażeń! 

2013-11-30 dalej
FCE grudzień 2013

Rozpoczęła się kolejna sesja egzaminacyjna dla uczniów ubiegających się o certyfikat FCE. Za nimi już egzamin usty,  a kolejne emocje w postaci trzech arkuszy pisemnych i egzaminu ze słuchu w sobotę 7 grudnia. Trzymamy kciuki!

2013-11-30 dalej
Testy kwalifikacyjne do grupy FCE
2013-08-22 dalej
Zapisy w terminie 2-20 września 2013 w godz. 16-18 w siedzibie szkoły.

 

W okresie wakacyjnym można dokonać wstępnego zapisu poprzez wysłanie maila na adres szkoły: zapisy@bigben.edu.pl

Prosimy podać imię, nazwisko oraz wiek uczestnika. W przypadku osób powyżej 8 roku życia jest możliwość doboru poziomu zaawansowania, który jest określany na podstawie testu i rozmowy podczas zapisów do szkoły.

 

2013-08-20 dalej
Testy kwalifikacyjne na kurs FCE

 

odbędą się w następujących terminach:

17.06.2013 godz. 17 dla grupy IV młodzież (poniedziałek-piątek)

17.06.2013 godz. 18.30 dla grupy IV młodzież (poniedziałek-środa)

18.06.2013 godz. 18.00 dla pozostałych chętnych osób  

 

2013-06-04 dalej
Zebranie BALATON 2013

 

Zebranie organizacyjne dotyczące obozu językowego odbędzie się 13.06.2013 godz. 17 w sali nr 4.

 

2013-06-04 dalej
Koniec ferii zimowych

Zapraszamy na zajęcia po zimowej przerwie. Od 25 lutego 2013 ruszają ponownie wszystkie kursy według dotychczasowego planu lekcyjnego.

2013-02-25 dalej
Certyfikaty FCE zdobyte!

Gratululacje dla wszystkich, którzy w grudniu 2012 podeszli do egzaminu międzynarodowego First Certificate in English. Sesja zakończyła się pełnym sukcesem, upragnione dyplomy zdobyli wszyscy kandydaci. Życzymy im kolejnych osiągnięć i aby międzynarodowe świadectwo stało się dla nich przepustką do realizacji dalszych przedsięwzięć. Well done!

2013-02-15 dalej
Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Każdą z grup przywitał i obdarował słodyczami. Na poczęstunek trzeba było jednak zasłużyć: Mikołaj odpytywał uczniów ze słówek! Wszyscy jednak spisali się znakomicie i zostali nagrodzeni. Thank you, Santa!


2012-12-06 dalej
Podziękowania

Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu językowego w Darłowie za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nie tylko dużo się nauczyliście, ale też wspaniale się bawiliście, a zawiązane nad morzem znajomości i sympatie przetrwają probę czasu. Życzymy Wam udanej reszty wakacji i ... do zobaczenia!

2012-08-01 dalej
Sing the Spring! 2012

Zapraszamy wszystkie grupy oraz wykonawców indywidualnych (duety, zespoły) do udziału w we wiosennym konkursie piosenki angielskiej. Prezentacje zostaną nagrane a zwycięzców wyłonimy poprzez głosowanie publiczności. Laureatom zapewnimy nagrody a wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę i dużo wrażeń. Don't miss a chance to become FAMOUS!!!

2012-04-15 dalej
Słoneczne Języki Świata

 

Śródziemnomorskie słońce i powiew orientu czyli kursy języka włoskiego, hiszpańskiego i hebrajskiego
Już dziś rozpoczynamy zapisy na kursy, które rozpoczną się od września 2012 roku. Gwarantujemy naukę w kameralnych grupach z możliwością zajęć w weekendy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem.

 

 

2012-04-10 dalej
Letnie warsztaty - LATO 1212

Letnie warsztaty językowe: dla dzieci, młodzieży i dorosłych- LATO 1212
Dla tych, którzy nie chca nudzić się w domu mamy propozycję atrakcyjnego spędzenia czasu. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnych spotkaniach z j. angielskim.

Dla dzieci:  zabawy językowe, konkursy, inscenizacje, nauka piosenek i filmy w oryginalnej wersji.

Poza angielskim: zajęcia plastyczne, muzyczne, gry i zabawy ruchowe.

Dla młodzieży: warsztaty poszerzające słownictwo, aktywizujące umiejętność komunikowania się, dyskusje, debaty, spotkania z książką w oryginalnej wersji i “everyday English” - czyli jak wykorzystać znajomość angielskiego podczas różnych życiowych sytuacji za granicą.....

2012-04-10 dalej
Kolejne certyfikaty zdobyte!

Gratulacje dla naszych uczniów, którzy w grudniu 2011 przystąpili do egzaminu FCE. Dowodem ich umiejętności językowych są świadectwa uznane na całym świecie. Well done!

2012-03-22 dalej
Valentine's Poetry Competition - WYNIKI

Prezentujemy laureatki konkursu literackiego Valentine's Poetry Competition oraz ich nagrodzone prace.

2012-02-21 dalej
Valentine's Poetry Competition czyli kącik poezji w sercu zimy

Zapraszamy wszystkich do poetyckiej zabawy z językiem angielskim. Czekamy na wiersze o dowolnej treści, formie i długości.  Warunek: prace samodzielne w języku angielskim!

 

2012-01-17 dalej
Rozsztrzygnięcie Konkursu Świątecznego

6 stycznia 2012 o godz. 24.00 zakończyliśmy głosowanie na najbardziej ulubiony film z gwiazdkowej lekcji. Do ostatnich chwil zaciętą rywalizację toczyły dwie grupy: II młodzież (środa-piątek) i III młodzież (środa-piątek). W rezultacie przewagą trzech głosów zwyciężyli starsi koledzy.

2012-01-07 dalej
Świąteczny konkurs plastyczno-językowy

 

Świąteczny konkurs plastyczno-językowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Uczniowie przygotowali piękne, kolorowe prace, które ozdobiłfy naszą szkołę i pozwoliły cieszyć się z nadchodzących świat. Wszystkich uczestników nagrodzilismy dyplomami i słodkim upominkiem, dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody książkowe.

 

2011-12-21 dalej
Świąteczny konkurs !

 

 Zapraszamy wszystkich do gwiazdkowej zabawy! Obejrzyjcie nagranie ze świątecznej lekcji Waszej grupy i oddajcie glos poprzez stronę Facebook – Lubię to! . Film, który uzyska najwięcej głosów wygra, a grupa, która go przygotowała zdobędzie nagrody. Konkurs trwa do 6 stycznia 2012 roku. Zachęćcie rodzinę i znajomych do głosowania. Życzymy miłych wrażeń i udanej zabawy. 

 

2011-12-19 dalej
Trzymamy kciuki!

W dniach 9-10 grudnia 2011r kolejna grupa naszych uczniów przystępuje do egzaminu FCE. Czeka ich egzamin ustny oraz testy z czytania, pisania, słuchania oraz gramatyki. Na wyniki trzeba będzie poczekać sześć tygodni. A potem otrzymają wymarzony certyfikat- międzynarodowe świadectwo potwierdzające ich kompetencje językowe. Good luck!!!

2011-12-09 dalej
CHRISTMAS COMPETITION !!!

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie świątecznym. Będziecie mogli w nim zaprezentować swoje umiejętności językowe, plastyczne i literackie oraz wprowadzić się w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

 

2011-11-21 dalej
Na naukę nigdy nie jest za ... wcześnie!

Ruszyły zajęcia edukacyjne w Mini-Klubie w szkole językowej "Big Ben" w Kutnie. Maluchy w wieku od 3 do 5 lat rozpoczęły  przygodę z językiem angielskim. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 60 minut. Dzieci pracują w małych grupach pod podwójną opieką lektora i asystentki pedagogicznej.....

 

2011-10-27 dalej
Zapisy 2011

Ze wzglęgu na bardzo duże zainteresowanie ofertą naszej szkoły i dużą liczbę interesantów w godzinach urzędowania, nie jesteśmy w stanie odebrać wszystkich telefonów. Jeśli chcecie Państwo uzyskać informację prosimy o wiadomość na nasz e-mail:

bigben@bigben.edu.pl

2011-09-14 dalej
Pakowanie walizek BigBen Chłapowo 2011

Uwaga obozowicze! Pakowanie czas zacząć... Nie zapomnijcie o legitymacji szkolnej, piórniku, kostiumie kąpielowym i ... dobrym nastroju. Czekamy na Wasze propozycje niezbędnych rzeczy do zabrania. Przesyłajcie komentarze i propozycje na naszej stronie facebook.

2011-06-19 dalej
Have wonderful holidays!

Rok szkolny dobiega końca i z przyjemnością wręczamy naszym uczniom świadectwa ukończenia kursu. Dziękujemy za pilną pracę i życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji. A może nadarzy się okazja wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce?

Have fun and see you ... in September!

2011-06-10 dalej
Uwaga Maturzyści!

Zapraszamy osoby zdające maturę z j.angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym na weekendowy trening egzaminacyjny. Zapewniamy arkusze egzaminacyjne i gwarantujemy natychmiastowe wyniki. To doskonały sposób, aby nabrać wprawy w rozwiązywaniu zadań maturalnych!

 

2011-03-14 dalej
Nowość!: Poranek z angielskim

 

Zapraszamy osoby zainteresowane nauką j. angielskiego w godzinach porannych. Dni i godziny do uzgodnienia, cena uzależniona od ilości osób w grupie. Prosimy o kontakt z sekretariatem w godz. 15-19.30.

 

2011-02-27 dalej
Kolejna propozycja na lato 2011

 

Dzieci i dorosłych zapraszamy na wakacyjne warsztaty językowe. Zajęcia będą odbywać się codziennie w terminie 22-26 sierpnia 2011 w siedzibie szkoły. Dzieci i młodzież będą mieli okazję powtórzyć i poszerzyć  słownictwo, nabrać wprawy w mówieniu i słuchaniu. Będą uczyć się piosenek, uczestniczyć w grach językowych oraz zajęciach plastycznych i ruchowych.

 

2011-02-26 dalej
OBÓZ JĘZYKOWO-TURYSTYCZNY

CHŁAPOWO k/Władysławowa 26.06-09.07.2011

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat do wzięcia udziału w letnim obozie językowym w Chłapowie nad Morzem Bałtyckim. Pragniemy połączyć aktywny wypoczynek  z rozwijaniem umiejętności językowych, stąd nasza propozycja programu ...

2011-02-16 dalej
100% sukces na egzaminie FCE!

Z ogromną radością przyjęliśmy wyniki tegorocznych egzaminów FCE. Wszyscy uczniowie zdali pomyślnie ten międzynarodowy egzamin i otrzymają świadectwo poświadczające ich znajomość języka angielskiego, które jest honorowane na całym świecie.

2011-02-04 dalej
Rozstrzygnięcie konkursu "Merry Christmas Competition"

W naszym świątecznym konkursie na najpopularniejszą lekcję bożonarodzeniową zwyciężyła grupa: IV rok młodzież, której nagrane występy obejrzało niemal 500 osób! Gratulujemy uczniom i dziękujemy wiernym sympatykom.

2011-01-10 dalej
Rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Konkurs rozstrzygnięty! Gratulujemy wszystkim talentu, oryginalności i zapału. Wyłoniliśmy trzech laureatów i wyróżniliśmy czterech uczestników.

2010-12-23 dalej
Christmas Time Competition

Zapraszamy do wspólnej świątecznej zabawy! Obejrzyjcie materiały ze świątecznych lekcji  i wybierzcie grupę, która najbardziej się podobała. O zwycięstwie zadecyduje ilość wejść na nagranie.

 

2010-12-20 dalej
Christmas Card Competition czyli konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Dla wszystkich uczestników dyplomy i upominki, a dla zwycięzców nagrody.

2010-12-17 dalej
Nasi uczniowie na egzaminach Cambridge

 

W dniach 10-11 grudnia 2010 kolejna grupa naszych uczniów przystąpiła do egzaminu FCE. Jest to międzynarodowy egzamin potwierdzający znajomość języka angielskiego, przeprowadzany przez egzaminatorów Uniwersytetu w Cambridge .

2010-12-13 dalej
Nowy kurs dla początkujących

Od stycznia 2011 rozpoczyna się kurs podstawowy dla dorosłych. Zapraszamy!

2010-11-23 dalej
Zakończenie letnich warsztatów 2010

W dniach 23-27 sierpnia 2010 w Prywatnej Szkole Języków Obcych “Big Ben” w Kutnie prowadzone były nowatorskie zajęcia językowe. Zajęcia prowadzone były w grupach wiekowych.  Codziennie od 10 do 14 dzieci doskonaliły swoją znajomość angielskiego się poprzez  różnorodne gry i zabawy językowe, plastyczne i ruchowe.

2010-08-28 dalej
Radio VICTORIA o nas

Naszymi warsztatami zainteresowały się lokalne media. Dzisiaj przysłuchiwała się nam pani reporter Radia Victoria. Pytała o sposób prowadzenia zajęć i panującą atmosferę.

2010-08-27 dalej
Nowa strona szkoły już wystartowała.

Witamy na naszej nowej stronie. Mamy nadzieję, że pozwoli ona poznać naszą szkołę i przybliżyć ofertę którą zaproponowaliśmy na nowy rok.

2010-08-25 dalej
Warsztaty językowe na półmetku.

Od dnia 23 sierpnia 2010 odbywają się w naszej szkole warsztaty językowe.
Learn nad Play” czyli zajęcia językowe dla dzieci
Survival English” czyli zajęcia językowe dla dorosłych

2010-08-24 dalej
Letnie warsztaty językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Dla tych, którzy nie chca nudzić się w domu mamy propozycję atrakcyjnego spędzenia czasu. Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną i licealną do wzięcia udziału w wakacyjnych spotkaniach z j. angielskim.

2010-08-01 dalej
Strona główna     |
Szkoła     |
Kursy     |
Zapisy     |
Plan lekcji     |
Wakacje 2017     |


Newsletter