Valentine's Poetry Competition - WYNIKI


Prezentujemy laureatki konkursu literackiego Valentine's Poetry Competition oraz ich nagrodzone prace.

 

 "Hatred

The world is turning,
and life passes,
love lasts,
but ends in a moment.
moment of beauty, wonderful
melts like mist.
Following is a beautiful soul.
But when these moments
a beautiful finish,
comes hatred.
How lethal weapon
poured poison in the heart,
on ustachsmak bitter leaves.
Wants to poison everything,
kill beauty.
Love feeling the best,
replace the abysmal nightmare.
Hate knows no mercy,
not forgive than the time
to be able to kill the people's hearts,
who lived together.

Justyna Mikołajczyk
[Jeżynka]

 

‎"Romantic story" by Julia Kowalska

And the next day still dreams.
Everything that was between us was gone, disappeared.
The next days without the smile on my face, without sun on the sky.
The next moments with you are grieving more and more.
Until suddenly you are appearing and giving me hope.
Perhaps it is stupid, but for me is the most important- love.
So I am waiting and looking on the ticking clock and its tips which are closering me to you.
When you're standing next to me all my problems are going away on its side and all around I am seeing only real life. My life …

Paulo Coelho
"We don't know why we love. There is no reason to love."

2012-02-21

Zobacz także

Zapisy na nowy rok szkolny

Zapisy na nowy rok szkolny

Potwierdzenie kontynuacji nauki w dniach 28.08-01.09.2017 w godz. 10-18. Zapisy nowych osób w dniach 04.09-15.09.2017 w godz. 16-18

Zajęcia ruszają od 25 września 2017.

2017-08-24 dalej
Egzamin IELTS

IELTS (International English Language Testing System) to najpopularniejszy w świecie test języka angielskiego, który umożliwia podjęcie nauki i pracy na całym świecie. Jest honorowany przez ponad 9 tys. instytucji edukacyjnych, zawodowych i rządowych. Zapewnia obiektywną i spójną ocenę poziomu znajomości języka, a część ustna jest przeprowadzana w formule: 1:1, aby jak najdokładniej ocenić umiejętności komunikacyjne. Sprawdza także pozostałe kompetencje językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem i pisanie.

Kurs przeznaczony jest dla osób, których poziom znajomości języka angielskiego to B2 (upper-intermediate, post-FCE). 

2016-12-16 dalej
Obóz językowy Brighton 2016

Thank you for spending your holidays with us!

2016-02-09 dalej
ZAPISY 2014

Od 1 września rozpoczynamy zapisy na kursy j. angielskiego. Na ciekawskich przedszkolaków czeka zabawa w Mini Clubie, na starszych - dynamiczne kursy na wielu poziomach zaawansowania. Zapraszamy też drżących przed egzaminami gimnazjalistów i maturzystów. A także wszystkich, którzy chcą nabyć wprawy w mówieniu: od września konwersacje dla młodzieży i dorosłych!

2014-08-31 dalej
Obóz językowy w Londynie 05-13.08.2014

Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 do wzięcia udziału w wyjątkowym obozie językowym w stolicy Wielkiej Brytanii.
Połączenie intensywnego zwiedzania wspaniałych zabytków z zakwaterowaniem u rodzin brytyjskich gwarantuje moc kulturowych i językowych wrażeń.
Każdego dnia poznamy inną dzielnicę tej wielokulturowej metropolii, wykonując szereg praktycznych zadań językowych w plenerze.
W londyńskiej szkole językowej weźmiemy udział w zajęciach z native speakerami, popłyniemy statkiem po Tamizie, odwiedzimy Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych, Zamek Leeds, Teatr Shakespeara i wiele innych niezwykłych miejsc. Zobaczymy Opactwo Westminster, Pałac Buckingham, London Eye, Katedrę Św. Pawła i słynnego Harrodsa.
A po powrocie ... jeszcze chętniej zabierzemy się do nauki angielskiego :)

2014-07-01 dalej
FERIE ZIMOWE 2014

Ferie zimowe trwają od 20 stycznia do 2 lutego 2014. W tym terminie nie ma zajęć lekcyjnych. Życzymy wspaniałego zimowego wypoczynku!

2014-01-17 dalej
Merry Christmas!

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczniom oraz ich Rodzinom życzy personel Big Bena.

Na zajęcia zapraszamy od 2 stycznia 2014.

2013-12-24 dalej
Project Fun

Lekcje nie muszą być nudne! Od  września do końca listopada rejestrowaliśmy fragmenty zajęć, w których nauka przeplata się z zabawą i na odwrót. Utrwaliliśmy więc gry językowe, piosenki, fragmenty inscenizacji i samodzielnych prezentacji w wykonaniu naszych uczniów: od tych najmłodszych (Mini Club) po tych trochę starszych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i wyboru najlepszej prezentacji. Głosujcie na Waszych faworytów na Facebooku (szukaj: Bigben Kutno)do 15 grudnia, klikając Like. Na zwycięzców czekają nagrody. Miłych wrażeń! 

2013-11-30 dalej
FCE grudzień 2013

Rozpoczęła się kolejna sesja egzaminacyjna dla uczniów ubiegających się o certyfikat FCE. Za nimi już egzamin usty,  a kolejne emocje w postaci trzech arkuszy pisemnych i egzaminu ze słuchu w sobotę 7 grudnia. Trzymamy kciuki!

2013-11-30 dalej
Testy kwalifikacyjne do grupy FCE
2013-08-22 dalej
Zapisy w terminie 2-20 września 2013 w godz. 16-18 w siedzibie szkoły.

 

W okresie wakacyjnym można dokonać wstępnego zapisu poprzez wysłanie maila na adres szkoły: zapisy@bigben.edu.pl

Prosimy podać imię, nazwisko oraz wiek uczestnika. W przypadku osób powyżej 8 roku życia jest możliwość doboru poziomu zaawansowania, który jest określany na podstawie testu i rozmowy podczas zapisów do szkoły.

 

2013-08-20 dalej
Testy kwalifikacyjne na kurs FCE

 

odbędą się w następujących terminach:

17.06.2013 godz. 17 dla grupy IV młodzież (poniedziałek-piątek)

17.06.2013 godz. 18.30 dla grupy IV młodzież (poniedziałek-środa)

18.06.2013 godz. 18.00 dla pozostałych chętnych osób  

 

2013-06-04 dalej
Zebranie BALATON 2013

 

Zebranie organizacyjne dotyczące obozu językowego odbędzie się 13.06.2013 godz. 17 w sali nr 4.

 

2013-06-04 dalej
Koniec ferii zimowych

Zapraszamy na zajęcia po zimowej przerwie. Od 25 lutego 2013 ruszają ponownie wszystkie kursy według dotychczasowego planu lekcyjnego.

2013-02-25 dalej
Certyfikaty FCE zdobyte!

Gratululacje dla wszystkich, którzy w grudniu 2012 podeszli do egzaminu międzynarodowego First Certificate in English. Sesja zakończyła się pełnym sukcesem, upragnione dyplomy zdobyli wszyscy kandydaci. Życzymy im kolejnych osiągnięć i aby międzynarodowe świadectwo stało się dla nich przepustką do realizacji dalszych przedsięwzięć. Well done!

2013-02-15 dalej
Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Każdą z grup przywitał i obdarował słodyczami. Na poczęstunek trzeba było jednak zasłużyć: Mikołaj odpytywał uczniów ze słówek! Wszyscy jednak spisali się znakomicie i zostali nagrodzeni. Thank you, Santa!


2012-12-06 dalej
Podziękowania

Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu językowego w Darłowie za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nie tylko dużo się nauczyliście, ale też wspaniale się bawiliście, a zawiązane nad morzem znajomości i sympatie przetrwają probę czasu. Życzymy Wam udanej reszty wakacji i ... do zobaczenia!

2012-08-01 dalej
Sing the Spring! 2012

Zapraszamy wszystkie grupy oraz wykonawców indywidualnych (duety, zespoły) do udziału w we wiosennym konkursie piosenki angielskiej. Prezentacje zostaną nagrane a zwycięzców wyłonimy poprzez głosowanie publiczności. Laureatom zapewnimy nagrody a wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę i dużo wrażeń. Don't miss a chance to become FAMOUS!!!

2012-04-15 dalej
Słoneczne Języki Świata

 

Śródziemnomorskie słońce i powiew orientu czyli kursy języka włoskiego, hiszpańskiego i hebrajskiego
Już dziś rozpoczynamy zapisy na kursy, które rozpoczną się od września 2012 roku. Gwarantujemy naukę w kameralnych grupach z możliwością zajęć w weekendy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem.

 

 

2012-04-10 dalej
Letnie warsztaty - LATO 1212

Letnie warsztaty językowe: dla dzieci, młodzieży i dorosłych- LATO 1212
Dla tych, którzy nie chca nudzić się w domu mamy propozycję atrakcyjnego spędzenia czasu. Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnych spotkaniach z j. angielskim.

Dla dzieci:  zabawy językowe, konkursy, inscenizacje, nauka piosenek i filmy w oryginalnej wersji.

Poza angielskim: zajęcia plastyczne, muzyczne, gry i zabawy ruchowe.

Dla młodzieży: warsztaty poszerzające słownictwo, aktywizujące umiejętność komunikowania się, dyskusje, debaty, spotkania z książką w oryginalnej wersji i “everyday English” - czyli jak wykorzystać znajomość angielskiego podczas różnych życiowych sytuacji za granicą.....

2012-04-10 dalej
Kolejne certyfikaty zdobyte!

Gratulacje dla naszych uczniów, którzy w grudniu 2011 przystąpili do egzaminu FCE. Dowodem ich umiejętności językowych są świadectwa uznane na całym świecie. Well done!

2012-03-22 dalej
Valentine's Poetry Competition czyli kącik poezji w sercu zimy

Zapraszamy wszystkich do poetyckiej zabawy z językiem angielskim. Czekamy na wiersze o dowolnej treści, formie i długości.  Warunek: prace samodzielne w języku angielskim!

 

2012-01-17 dalej
Rozsztrzygnięcie Konkursu Świątecznego

6 stycznia 2012 o godz. 24.00 zakończyliśmy głosowanie na najbardziej ulubiony film z gwiazdkowej lekcji. Do ostatnich chwil zaciętą rywalizację toczyły dwie grupy: II młodzież (środa-piątek) i III młodzież (środa-piątek). W rezultacie przewagą trzech głosów zwyciężyli starsi koledzy.

2012-01-07 dalej
Świąteczny konkurs plastyczno-językowy

 

Świąteczny konkurs plastyczno-językowy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.  Uczniowie przygotowali piękne, kolorowe prace, które ozdobiłfy naszą szkołę i pozwoliły cieszyć się z nadchodzących świat. Wszystkich uczestników nagrodzilismy dyplomami i słodkim upominkiem, dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody książkowe.

 

2011-12-21 dalej
Świąteczny konkurs !

 

 Zapraszamy wszystkich do gwiazdkowej zabawy! Obejrzyjcie nagranie ze świątecznej lekcji Waszej grupy i oddajcie glos poprzez stronę Facebook – Lubię to! . Film, który uzyska najwięcej głosów wygra, a grupa, która go przygotowała zdobędzie nagrody. Konkurs trwa do 6 stycznia 2012 roku. Zachęćcie rodzinę i znajomych do głosowania. Życzymy miłych wrażeń i udanej zabawy. 

 

2011-12-19 dalej
Trzymamy kciuki!

W dniach 9-10 grudnia 2011r kolejna grupa naszych uczniów przystępuje do egzaminu FCE. Czeka ich egzamin ustny oraz testy z czytania, pisania, słuchania oraz gramatyki. Na wyniki trzeba będzie poczekać sześć tygodni. A potem otrzymają wymarzony certyfikat- międzynarodowe świadectwo potwierdzające ich kompetencje językowe. Good luck!!!

2011-12-09 dalej
CHRISTMAS COMPETITION !!!

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie świątecznym. Będziecie mogli w nim zaprezentować swoje umiejętności językowe, plastyczne i literackie oraz wprowadzić się w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

 

2011-11-21 dalej
Na naukę nigdy nie jest za ... wcześnie!

Ruszyły zajęcia edukacyjne w Mini-Klubie w szkole językowej "Big Ben" w Kutnie. Maluchy w wieku od 3 do 5 lat rozpoczęły  przygodę z językiem angielskim. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 60 minut. Dzieci pracują w małych grupach pod podwójną opieką lektora i asystentki pedagogicznej.....

 

2011-10-27 dalej
Zapisy 2011

Ze wzglęgu na bardzo duże zainteresowanie ofertą naszej szkoły i dużą liczbę interesantów w godzinach urzędowania, nie jesteśmy w stanie odebrać wszystkich telefonów. Jeśli chcecie Państwo uzyskać informację prosimy o wiadomość na nasz e-mail:

bigben@bigben.edu.pl

2011-09-14 dalej
BigBen Mini Club - Nauka przez zabawę

 

Nowatorski program nauki języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat oparty na twórczej zabawie, zajęciach ruchowych, plastycznych i muzycznych. Wczesny kontakt z angielskim to bezcenna inwestycja w poprawną wymowę i osłuchanie się z językiem. To także wytworzenie pozytywnego skojarzenia nauki z zabawą, które będzie w przyszłości procentować zapałem do bardziej świadomych działań edukacyjnych.

 

2011-08-10 dalej
Pakowanie walizek BigBen Chłapowo 2011

Uwaga obozowicze! Pakowanie czas zacząć... Nie zapomnijcie o legitymacji szkolnej, piórniku, kostiumie kąpielowym i ... dobrym nastroju. Czekamy na Wasze propozycje niezbędnych rzeczy do zabrania. Przesyłajcie komentarze i propozycje na naszej stronie facebook.

2011-06-19 dalej
Have wonderful holidays!

Rok szkolny dobiega końca i z przyjemnością wręczamy naszym uczniom świadectwa ukończenia kursu. Dziękujemy za pilną pracę i życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji. A może nadarzy się okazja wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce?

Have fun and see you ... in September!

2011-06-10 dalej
Uwaga Maturzyści!

Zapraszamy osoby zdające maturę z j.angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym na weekendowy trening egzaminacyjny. Zapewniamy arkusze egzaminacyjne i gwarantujemy natychmiastowe wyniki. To doskonały sposób, aby nabrać wprawy w rozwiązywaniu zadań maturalnych!

 

2011-03-14 dalej
Nowość!: Poranek z angielskim

 

Zapraszamy osoby zainteresowane nauką j. angielskiego w godzinach porannych. Dni i godziny do uzgodnienia, cena uzależniona od ilości osób w grupie. Prosimy o kontakt z sekretariatem w godz. 15-19.30.

 

2011-02-27 dalej
Kolejna propozycja na lato 2011

 

Dzieci i dorosłych zapraszamy na wakacyjne warsztaty językowe. Zajęcia będą odbywać się codziennie w terminie 22-26 sierpnia 2011 w siedzibie szkoły. Dzieci i młodzież będą mieli okazję powtórzyć i poszerzyć  słownictwo, nabrać wprawy w mówieniu i słuchaniu. Będą uczyć się piosenek, uczestniczyć w grach językowych oraz zajęciach plastycznych i ruchowych.

 

2011-02-26 dalej
OBÓZ JĘZYKOWO-TURYSTYCZNY

CHŁAPOWO k/Władysławowa 26.06-09.07.2011

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat do wzięcia udziału w letnim obozie językowym w Chłapowie nad Morzem Bałtyckim. Pragniemy połączyć aktywny wypoczynek  z rozwijaniem umiejętności językowych, stąd nasza propozycja programu ...

2011-02-16 dalej
100% sukces na egzaminie FCE!

Z ogromną radością przyjęliśmy wyniki tegorocznych egzaminów FCE. Wszyscy uczniowie zdali pomyślnie ten międzynarodowy egzamin i otrzymają świadectwo poświadczające ich znajomość języka angielskiego, które jest honorowane na całym świecie.

2011-02-04 dalej
Rozstrzygnięcie konkursu "Merry Christmas Competition"

W naszym świątecznym konkursie na najpopularniejszą lekcję bożonarodzeniową zwyciężyła grupa: IV rok młodzież, której nagrane występy obejrzało niemal 500 osób! Gratulujemy uczniom i dziękujemy wiernym sympatykom.

2011-01-10 dalej
Rozwiązanie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Konkurs rozstrzygnięty! Gratulujemy wszystkim talentu, oryginalności i zapału. Wyłoniliśmy trzech laureatów i wyróżniliśmy czterech uczestników.

2010-12-23 dalej
Christmas Time Competition

Zapraszamy do wspólnej świątecznej zabawy! Obejrzyjcie materiały ze świątecznych lekcji  i wybierzcie grupę, która najbardziej się podobała. O zwycięstwie zadecyduje ilość wejść na nagranie.

 

2010-12-20 dalej
Christmas Card Competition czyli konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Dla wszystkich uczestników dyplomy i upominki, a dla zwycięzców nagrody.

2010-12-17 dalej
Nasi uczniowie na egzaminach Cambridge

 

W dniach 10-11 grudnia 2010 kolejna grupa naszych uczniów przystąpiła do egzaminu FCE. Jest to międzynarodowy egzamin potwierdzający znajomość języka angielskiego, przeprowadzany przez egzaminatorów Uniwersytetu w Cambridge .

2010-12-13 dalej
Nowy kurs dla początkujących

Od stycznia 2011 rozpoczyna się kurs podstawowy dla dorosłych. Zapraszamy!

2010-11-23 dalej
Zakończenie letnich warsztatów 2010

W dniach 23-27 sierpnia 2010 w Prywatnej Szkole Języków Obcych “Big Ben” w Kutnie prowadzone były nowatorskie zajęcia językowe. Zajęcia prowadzone były w grupach wiekowych.  Codziennie od 10 do 14 dzieci doskonaliły swoją znajomość angielskiego się poprzez  różnorodne gry i zabawy językowe, plastyczne i ruchowe.

2010-08-28 dalej
Radio VICTORIA o nas

Naszymi warsztatami zainteresowały się lokalne media. Dzisiaj przysłuchiwała się nam pani reporter Radia Victoria. Pytała o sposób prowadzenia zajęć i panującą atmosferę.

2010-08-27 dalej
Nowa strona szkoły już wystartowała.

Witamy na naszej nowej stronie. Mamy nadzieję, że pozwoli ona poznać naszą szkołę i przybliżyć ofertę którą zaproponowaliśmy na nowy rok.

2010-08-25 dalej
Warsztaty językowe na półmetku.

Od dnia 23 sierpnia 2010 odbywają się w naszej szkole warsztaty językowe.
Learn nad Play” czyli zajęcia językowe dla dzieci
Survival English” czyli zajęcia językowe dla dorosłych

2010-08-24 dalej
Letnie warsztaty językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Dla tych, którzy nie chca nudzić się w domu mamy propozycję atrakcyjnego spędzenia czasu. Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną i licealną do wzięcia udziału w wakacyjnych spotkaniach z j. angielskim.

2010-08-01 dalej
Strona główna     |
Szkoła     |
Kursy     |
Zapisy     |
Plan lekcji     |
Wakacje 2017     |


Newsletter