HISTORIA

Istniejemy od 1995 roku. Początkowo szkoła mieściła się w biurowcu Wielobranżowej Spółdzielni Pracy na ul. 29-go Listopada 64. Ze względu na wzrastającą liczbę kursantów przenieśliśmy się do bardziej przestronnego lokum. Od stycznia 1997 mamy siedzibę w willi przy ul. Dąbrowskiego  12. Nasi uczniowie doceniają dogodne usytuowanie szkoły na spokojnej ulicy w centrum Kutna, w pobliżu wielu szkół średnich. Od września 2004 roku cały budynek jest przeznaczony na działalność szkoły. Posiadamy 6 komfortowych sal lekcyjnych, w tym dwie dla najmłodszych kursantów. Na terenie szkoły jest także poczekalnia dla rodziców. Cieszymy się mogąc zapewnić naszym uczniom tak komfortowe warunki nauki.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Specjalizujemy się w prowadzeniu kursów języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Uważamy, że wczesny start to klucz do sukcesu i dlatego do nauki zapraszamy już dzieci 3-letnie. Naszym kursantom gwarantujemy kontynuację nauki aż do osiągnięcia poziomu Cambridge Exams FCE i IELTS. Nasze kursy zapewniają harmonijny rozwój wszystkich sprawności językowych, ze szczególnym naciskiem na umiejętność swobodnego porozumiewania się, niezbędną do funkcjonowania we współczesnym świecie.

JAK PRACUJEMY?

Kurs na danym poziomie nauczania obejmuje dwa semestry nauki.Pierwszy semestr rozpoczyna się w ostatnim tygodniu września i zawiera odpowiednio 30 (dzieci), 60 (młodzież i dorośli) lub 90 (FCE i CAE) godz. lekcyjnych nauki. W trakcie semestru kursanci są systematycznie oceniani a na koniec podchodzą do pisemnych i ustnych egzaminów wewnętrznych. Drugi semestr rozpoczyna się po feriach zimowych i zawiera taką samą liczbę godzin lekcyjnych. Po zdanych egzaminach kursanci otrzymują świadectwa ukończenia kursu.

CO ZAPEWNIAMY?

 • bezpłatny test kwalifikacyjny
 • podział na grupy wiekowe
 • wysoki poziom nauczania: 100% zdawalności egzaminów Cambridge: sukces ten zawdzięczamy połączeniu nowoczesnych metod nauczania z ciągłą kontrolą postępów w nauce. Każdy semestr kończy się pisemnymi i ustnymi egzaminami, a rodzice są na bieżąco informowani o ocenach dzieci
 • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną: nasi lektorzy to absolwenci studiów filologicznych, którzy doświadczenie zawodowe łączą z pasją nauczania. Zajęcia są hospitowane pod kątem przygotowania i metod pracy
 • nowoczesne sale wyposażone w sprzęt multimedialny
 • materiały dydaktyczne renomowanych wydawnictw: sprowadzamy podręczniki dla każdego kursanta po atrakcyjnych cenach
 • konkurencyjne ceny kursów z możliwością rozłożenia opłat na raty
 • małe grupy czyli komfort i efektywność pracy

DLACZEGO BIGBEN?

 • Jesteśmy sprawdzeni. Istniejemy na rynku od ponad 15 lat. Mamy duże doświadczenie w organizowaniu kursów i prowadzeniu zajęć.
 • Jesteśmy dynamiczni i nieustannie się rozwijamy. Każdy nowy rok szkolny to szersza oferta edukacyjna i coraz więcej kursantów .
 • Jesteśmy wiarygodni. Zapewniamy bezpłatny próbny tydzień nauki, podczas którego można zapoznać się ze szkołą i metodami pracy przed podjęciem decyzji o zapisie
 • Budzimy zaufanie: wysyłamy rodzicom raporty o postępach dzieci
 • Uczymy ale nie nudzimy: dysponujemy szkolną biblioteczką obfitującą w lektury w j. angielskim na każdy poziom, urozmaicamy zajęcia projekcjami filmów  wersji oryginalnej.